"Aby som mohla pomáhať iným, potrebujem najprv pomoc sama."

7. apríla 2021 sa mi podarilo nazbierať všetky financie ktoré som potrebovala na prvý rok štúdia!! Veľmi ďakujem všetkým, ktorí mi pomohli.

V priebehu môjho prvého ročníka som ďalej z kombinácie grantov, zbierky a pôžičok získala financie na druhý ročník.

Teraz pokračujem v zbieraní na môj tretí a štvtrý rok v Oxforde.

Koľko financií teda ešte potrebujem?

Ak nerátam možne peniaze z grantov , potrebujem ešte približne £60 000 (70 000 €), aby som mohla zaplatiť za svoj tretí a štvrtý rok štúdia. Oxfordu potrebujem zdokumentovať, že tieto peniaze mám, približne do konca mája 2023 a 2024. 

Ako možete podporiť môj sen?

  1. Prispejte na môj transparentný účet: SK96 0900 0000 0051 7710 8562                 
  2. Zdieľajte môj príspevok na Facebookuna LinkedINe alebo na iných sociálnych sieťach.
  3. Upozornite na mňa svojich známych.

Veľmi ďakujem za vašu podporu. Veľa to pre mňa znamená.

Koľko stojí Oxford?

Aké sú moje ďalšie možnosti financovania?

Na Slovensku

Na Slovensku nemáme oficiálny štátny program zameraný na podporu študentov, ktorí chcú študovať vedu na uznávaných zahraničných univerzitách.* 

Písala som na Ministerstvo školstva aj na Ministerstvo financií, kontaktovala som Britskú ambasádu a všetkých slovenských Europoslancov. Takisto som sa ozvala aj British Councilu. Všetci tí, ktorí mi odpísali, boli veľmi ochotní a povzbudiví, obzvlášť Europoslanec Michal Wiezik, ktorý sa rozhodol podporiť ma z vlastných zdrojov.  Nikto mi ale nevedel povedať o žiadnom vládnom grante, o ktorý by som sa mohla ako študentka prijatá do Oxfordu hlásiť. 

Plánujem si podať žiadosť o jednorazové granty dvoch súkromných spoločností -  Tatrabanky (5000 EUR) a Slovnaftu (1000 EUR)**. Budúci rok si taktiež požiadam o pôžičku z Fondu na podporu vzdelávania (4000 EUR ročne). Tento rok som bohužial túto pôžičku nedostala, keďže moja žiadosť prišla poštou z Oxfordu deň po termíne. 

* Štipendium Martina Filka - jediné slovenské štipendium o ktorom viem- podporuje iba študentov ekonómie či iných odborov, s ktorými sa dá zamestnať v štátnej správe.

** Grant sa mi podarilo získať.

V Británii

Oxford bohužiaľ nemá žiadne štipendiá pre študentov zo Slovenska. Som teda odkázaná na podporu zo Slovenska.

Prečo je štúdium na Oxforde také drahé?

Britská vláda v Júni 2020 oznámila, že kvôli BREXITU bude od školského roka 2021/22 školné pre nových Európskych študentov radikálne vyššie. Okrem toho, Britská vláda už nebude poskytovať Európanom študentské pôžičky.

Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky